top of page

Центр реабілітації та відновлення Передзвін.

Центр реабілітації хворих на ДЦП у місті Рівне ПЕРЕДЗВІН.​
Громадська організація, що об’єднує дітей і молодь з обмеженими фізичними і розумовими можливостями, їхніх батьків та друзів.
М. Рівне, вул.. Соборна 420а

GOPEREDZVIN@MAIL.RU
Р/р: Філія РОУ АТ «Ощадбанк»,

МФО 333368, код 38116883, 

рахунок 26006301623610
Центр сформований 2012 році. Через брак коштів.знаходиться на Реконструції.Він не має того обладнання яке має МКВЛ ім.Козявкіна.Але можливо буде мати формат дитячого садочка для тяжко хворих на ДЦП.

ВІДКРИТТЯ В РІВНОМУ 03.12.2012

Ще декілька тижнів тому у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами кипіли ремонтні роботи. Поспішали його керівники, аби приурочити відкриття центру до Дня інваліда. 

У нашому місті навчатися та всебічно розвиватися діти з особливими потребами мають змогу у дитячому садочку "Пагінець" та спеціалізованій школі "Особлива дитина". Аби цикл навчання був повним представники громадської організації "Спілки інвалідів з дитинства "Передзвін" вирішили створити у Рівному Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами. Першим кроком на шляху створення якого став пошук даху над головою. У цьому керівникам громадської організації допомогла міська влада. Проте приміщення, яке знаходиться на вулиці Соборній, спочатку знаходилось в доволі занедбаному стані та вимагало чи не капітального ремонту: починаючи від заміни даху і закінчуючи косметичними роботами. Аби не чекати фінансування з міської казни у спілці інвалідів почали ремонтні роботи власним коштом. Так, до Великодніх свят у "Передзвоні" власноруч готували сувеніри на відповідну тематику, аби потім продати їх під час благодійного розпродажу.

 

Марія Косинcька, голова громадської організації "Спілки інвалідів з дитинства "Передзвін":

 

- Ми можемо якимось поробками, подаруночками, благодійними акціями для нашого центру ці кошти залучити на облаштування майстерень.

 

Також у громадській організації залучилися і підтримкою благодійників.

 

Лариса Зелінська, ініціатор створення центру:

 

- Наш бізнес нас підтримав. На усі наші прохання, відмовила лише одна організація. А так всі йшли на зустріч. Дуже багато матеріалів нам надали безкоштовно.

 

Тож за декілька тижнів до запланованого відкриття у центрі розгорнулися ремонтні роботи. На них міська влада виділила 140 тисяч гривень. Проте ці кошти через проблеми зі столичним казначейством нараховані були лише на папері. Фактично ж будівельні роботи проводилися авансом.

 

Олександр Гусарчук, представник будівельної компанії:

 

- Ми не могли стояти осторонь, коли люди працювали самостійно, докладали свої зусилля. Ми будівельники. Тому керівництвом компанії було прийняте рішення виконати роботи з оздоблення, замінити вікна.

 

В свою чергу міська влада, що з самого початку створення центру підтримала цю громадську ініціативу і надалі буде опікуватися спеціалізованим закладом, запевнив міський голова Рівного.

 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

 

- На наступний рік ми зробимо благоустрій території, придбаємо меблі. Ми зробили автономну котельню. Це вільна їхня територія.

 

Допомагали ж робити ремонт у Центрі соціально-психологічної реабілітації і самі батьки його майбутніх вихованців. Адже вони як ніхто зацікавлені в його якнайшвидшому відкритті. Нині на навчання до центру подано більше півсотні заяв.

 

Юра закінчив "Особливу дитину". Нині хлопець не може приховати радощів від того, що нарешті у нашому місті з’явився подібний заклад.

 

Юрій Шміль, вихованець спеціалізованої школи "Особлива дитина":

 

- Це наш заклад. Тут можна займатися, є багато друзів. Ми в 2007 році закінчили "Особливу дитину" і нам не було де займатися. То тепер маємо своє приміщення, зробили ремонт.

За інформацією INVAK.INFO

bottom of page